Край на настинките, зъзненето и сухата кожа! Може и по друг начин! С нашите 31 съвета ще преминете през студения сезон здрави и пълни с енергия.
- Повече витамин D
Проверете нивото му в кръвта – то трябва да е минимум 30 микрограма/мл. Според последните изследвания ниското ниво увеличава риска от настинки с 40%. През зимата е добре да взимате дневно до 3000IU.
- За да не мръзнете
Помага джинджифил – едно парче от 3 см се нарязва на филийки, залива се с 1 чаша гореща вода, запарва се за 10 минути и чаят се подслажда с мед.
- Горчицата затопля краката
дори когато я хапвате с наденичка. Тя активира кръвообращението. Полезни са и топли бани за краката 4110 минути да ги потопим в гореща вода с няколко лъжици черно синапено брашно.
- Мийте си ръцете
Много е важно, особено когато ВСИЧКИ наоколо кихат и кашлят. Едно изследване показва, че миенето на ръцете със сапун намалява двойно броя на заболелите деца от разстройство и инфекции на дихателните пътища. От Института „Робърт Кох“ в Германия ни съветват ръцете да се мият винаги при прибиране вкъщи, след ползване на тоалетната, преди готвене и преди хранене – ръцете се държат под течаща вода, сапунът се втрива около 30 секунди и се изплаква добре.
- При парене в очите
Студът стресира окото. Помага билката змийско мляко – премахва паренето и активира слъзните жлези.
- Спокойна нощ
Ако имате кашлица, можете да приемате отхрачващи средства и преди лягане.
- А сега можете да се целунете!
И да сте с настинка, не пропускайте – всяка целувка действа добре на имунната система. Партньорът ви не трябва да се притеснява, защото вирусите са предимно в носа и очите. От устата те бързо преминават в стомаха и там се унищожават.
- Отворете прозорците
Концентрацията на ви-руси в застоял въздух е много голяма. Проветря-вайте често, това помага и на изсушените от парното лигавици.
- Грижа за червата
Те играят централната роля в имунната система, тук са 80% от клетките, които се борят с инфекциите. Добре е всеки ден да приемате пробиотичен млечен продукт за тяхното подсилване.
- Храна за добро настроение
Три пъти дневно хапвайте топла храна – за предотвратяване на зимните депресии. Освен това се препоръчва повече движение навън, докато е светло.
- Щадете си вените
Топлината не е добра за тях – ботушите с кожа отвътре и подовото отопление ги натоварват. Има кремове с конски кестен или хепарин, които ги охлаждат. Често качвайте краката нависоко или търкаляйте със стъпалата си грапави топки за масаж.
- Домашен прах
Честото кихане невинаги означава настинка. Ако ви се случва често сутрин, може би имате алергия към домашен прах, която се засилва през зимата.
- При изпръхнала кожа
През зимата е нормално кожата да е по-суха и чувствителна. Потърсете помощ от природата – масло от магарешки бодил с неговите линолови киселини.
- Вземете навреме мерки
Едно възпаление на гърлото отваря вратата за още инфекции. Ако бързо действате с противовъзпалителни бонбони или таблетки, ще предотвратите по-неприятни моменти.
- Печени ябълки пои прегракване
Бабиното лекарство помага наистина, нищо че не знаем точно по каква причина. Намажете изпечените ябълки с мед, яжте ги бавно. Добър апетит!
- Силата на топлината
При чревни колики помага термофорът. Топлината блокира сензорите за болка толкова ефикасно, колкото и лекарствата.
Здрави и бодри през зимата – 1
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Add comment