Бабите и майките са с повече опит от нас и ако искаме да бъдем добри родители, трябва да обръщаме повече внимание на това, което ни съветват, за да се поучим от техните грешки и да не ги повтаряме!
„Когато прекалява с глезотиите, не му обръщайте внимание“
Както са различни всички деца, така са различни и ситуациите, в които започват да капризничат и да изпадат в истерия. Всяка майка би трябвало да познава детето си като никой друг, но се оказват много мекушави, а това допълнително разглезва детето.
„Обяснявайте повече на детето, вместо да го биете!“
Изнервени родители посягат лесно на децата си. Този подход трябва да забравите. Детето ще се научи на насилие, ако го прилагате към него и рано или късно това насилие ще се обърне към вас.
„Почивайте си, докато детето спи“
Домашните задължения принуждават майките активно да използват тези час-два за чистене, подреждане, пране и какво ли още не. А трябва да организират времето си така, че да имат почивка, която няма кога да направят освен по време на съня на детето. Домакинската работа ще почака, когато се прибере половинката ви – връчвате му детето и можете да домакинствате. Все пак и той трябва да разбере нещо от гледането на отрочето си.
„Храненето на детето е много отговорна дейност“
Няма как всички деца да се хранят по един и същи начин. Едни имат алергия към определени храни, а и вече към третата си година започват да се мръщят на някои гозби. Това обаче не трябва да ви спира да се стараете да му осигурявате разнообразна храна, която НЕ включва бонбони, тестени изделия и чипсове.
„Обличайте детето така, както се обличате вие“
Нито много леко през зимата, нито много навлечено през топлите дни. Ако претопляте детето непрекъснато, тялото се стреми да се охлажда и така се намалява имунитета. По този начин много има да се чудите защо детето е болно непрекъснато.
И накрая – не се предоверявайте на педиатъра! Имайте предвид, че никой лекар у нас не носи отговорност, ако навреди на вас или на детето ви. Вие трябва да се научите сами да преценявате кога и дали да му дадете антибиотик и кога и дали да го ваксинирате. Защото след увреждане от ваксина има много деца, за които държавата не се интересува и не е създала специален фонд за лечение на деца, пострадали от ваксини, както е в нормалните държави!
Add comment