1. Извънкласни дейности
Ограничете извънкласните си дейности. Концентрирайте усилията си върху това, с което се справяте най-добре или което ви доставя най-голямо удоволствие.
Стажовете, летните курсове и други подобни занимания са полезна подготовка за живота след университета. Ако вече знаете какво искате да правите, насочете цялата си енергия натам. Например, в случай че искате да станете архитект, прекарвайте летата си в работа по строителни обекти, като изучавате процеса на изграждане на една къща из основи.
3. Работа като доброволец
Вие сте най-добрият в класа, президент на ученическия съвет и основател на Френския клуб – всичко това са впечатляващи извънкласни дейности, които си струва да се посочат. Но работата като доброволец е друг силен коз в ръцете ви. Опитайте като доброволец в някой приют за бездомни хора или прекарвайте няколко часа седмично в магазина към благотворителната организация, или пазарувайте и се грижете за градината на възрастния ви съсед. Това показва, че сте активен и отговорен гражданин, а и така ще научите за другата страна на живота в общността, в която живеете.
4. Поставете си крайни срокове
Много абитуриенти отлагат до последния момент подаването на документи за изпити. Вместо това планирайте напред и започнете с процеса по кандидатстване колкото може по- рано. Възползвайте се максимално от възможностите и си подайте документите много преди препоръчителния крaен срок. Внимателно проучете избраните университети. Ако искате да направите почивка от една година между училището и университета, проверете на какви курсове можете да се запишете, за да се подготвите по-добре за изпитите.
5. Проверете онлайн информацията за вас
Знаете ли, че 20% от работодателите проверяват сайтове като Facebook и около 70% използват интернет търсачки, за да проверят кандидатите за работа. Нищо не може да спре изпитващата комисия в университета да направи същото – затова внимателно прегледайте онлайн профила си и изтрийте всичко, което би могло да ви злепостави.
Add comment