Алтернативните лечения на пърхота включват хранителна терапия, билколечение и релаксираща терапия.
Хранителна терапия
Следните промени в хранителния режим могат да помогнат:
- Установяване и избягване на потенциално алергенни храни.
- Ограничен прием на мляко и консумация на млечни продукти, морски и мазни храни. Тези храни ускоряват образуването на пърхот.
- Намаляване или елиминиране на животинските протеини и консумиране предимно на пълнозърнести храни, пресни зеленчуци, боб и плодове.
- Избягване на цитруси до пълното изчистване на пърхота.
- Хранителен режим, допълнен от витамини В комплекс, който може да намали образуването на пърхот.
- Избягване на прекомерната употреба на сол, захар и алкохол.
- Приемане по една супена лъжица ленено масло дневно. Лененото масло е богато на омега-3 мастни киселини, които могат да бъдат ефикасни при лечението на най- различни кожни състояния, в това число и пърхот.
От гледна точка на конвенционалната медицина пърхотът вероятно е начинът, по който тялото се освобождава от излишните протеини, натрупани, но неусвоени от организма. Той може също да бъде симптом на нарушен баланс в черния дроб или бъбреците. Необходим е по-стабилизиращ хранителен режим, намаляване на храните с висока киселинност (като домати) и някои подправки.
Билколечение
Масажирането със и втриването на масло от чаено дърво (Melaleuca alternifolia) може да предотврати или облекчи пърхота. Това масло може да намали люспенето и сърбежа. Аюрведическото лечение също включва различни терапии с масло, наричани suehana, за главата. Увеличаването на физическите упражнения може да подобри циркулацията на кръвта и да помогне за елиминирането на мазнините.
Релаксиращи терапии
Техниките за релаксация, като медитация или йога, могат да помогнат за облекчаване на стреса, който ускорява появата на пърхота.
Шампоани
Двата най-често използвани шампоана против пърхот са селениев сулфид и цинков пиритион. И двата са цитостатични агенти. Цитостатичните лекарства забавят растежа и образуването на горния слой кожа върху скалпа. За получаването на най-добър резултат човек трябва да остави шампоана върху косата си колкото може по-дълго. Препоръчва се шампоанът първо да се втрие в косата в началото на къпането, да се остави до края на къпането, след това да се изплакне, да се използва още веднъж и отново да се изплакне. В резултат на лечението с кой да е от тези медикаменти пърхотът ще намалее. При наличие на порезни рани или драскотини по кожата не се препоръчва използването на шампоани.
Възползвайте се от възможността да си закупите от нашия магазин натурални продукти за косата! За повече подробности последвайте линка, който е поставен върху името на шампоана по-долу!
ШАМПОАН ЗА ЗАЩИТА НА ЦВЕТА код92027
АЛОЕ ВЕРА ВЪЗСТАНОВЯВАЩ ШАМПОАН код 92003
ШАМПОАН С ЛАЙКА ЗА СЛАБА, ИЗТОЩЕНА И ТРЕТИРАНА КОСА код86104
ШАМПОАН С КОПРИВА ЗА НОРМАЛНА КОСА код86102
ШАМПОАН С АРГАНОВО МАСЛО И НАР ЗА СУХА КОСА код86107
ШАМПОАН С ЖЕНШЕН ЗА МАЗНА КОСА СЪС СУХИ КРАИЩА код86105
ШАМПОАН С НЕВЕН ЗА НОРМАЛНА И МАЗНА КОСА код86101
ПОДСИЛВАЩ ШАМПОАН ПРОТИВ КОСОПАД код92028
ШАМПОАН С РЕПЕЙ ПРОТИВ КОСОПАД код86103
ШАМПОАН С РЕПЕЙ и Bh Intensive+комплекс код86701
ШАМПОАН ПРОТИВ ПЪРХОТ С ЦИНК И БРЕЗА
Шампоан за коса с екстракт от Алое
Шампоан против косопад с кофеин, екстракти от арника и коприва
Add comment