- Бъдете непреклонни
Ако не можете да се справите с цялата купчина наведнъж, по-добре не хабете енергия с половинчати опити. Беглият преглед на писмата, сметките и бележките отнема време, а не дава резултат. Отваряйте писма само когато около вас има кошче за отпадъци. Ако в квартала има контейнери за разделно събиране на боклук, заделете специален кош вкъщи за ненужна поща.
- Избирателност
Хората обикновено се чувстват длъжни да пазят всички поздравителни картички от приятели и творенията на децата си. Ще им се радвате повече, ако изберете няколко любими и ги подредите в албум или направите пано за стената с тях. Ако пък наистина не можете да изхвърлите всичко, направете снимки на предметите и запазете тях. Това е добър съвет в случаите с детските творби. Подредете на масата в кухнята всичко, което детето ви е направило през учебната година, и снимайте. На компютъра ще можете да/увеличите изображението и да видите всеки детайл.
- Разтребете снимките
Подредете ги тематично по събития — например „Лято 2008″ или „Сватбата на Мария и Георги“. Изберете 20-те най-добри снимки от всяка група и ги сложете в албум. Останалите изхвърлете или споделете спомените, като ги подарите на близки и приятели.
- Изхвърлете старите негативи
Нови снимки вече могат да се извадят директно от стари, затова разчистете малко място и се отървете от купчината негативи, които складирате с години.
- Организирайте се ежедневно
Всеки ден прекарвайте по няколко минути в преглеждане и подреждане на хартията вкъщи. Рекламната поща и вестниците се трупат толкова бързо, че разчистването веднъж седмично сякаш не е достатъчно. Направете отделни купчинки или папки за сметките, рецептите и банковите извлечения и така ще ви е по-лесно да се справите с тях.
Leave a reply