Изберете най-силното и разклонено дърво с жилави и лъскави листа, отдръпнете се от него и го обиколете (енергийно активните дървета обикновено нямат съседи на по-малко от 6 метра).
Как да разпознаете дървото донор на биоенергия? Усещането, което ще получите е желание за добро, привличане, след което тръгнете към дървото и протегнете ръце, като разперите длани към него. От разстояние 1 м от него ще почувствате върху дланта си затопляне – това означава, че това дърво е донор, притежава голям запас от енергия.
Изпълнете следните правила:
- Трябва да застанете с лице към дървото на една ръка разстояние и да го помолите в мислите си за помощ. Мисълта ви трябва да е ясна и да звучи примерно така: „Моля те, дърво, дай ми биоенергия, за да бъда здрав“.
- След това затворете очи, отпуснете се и визуализирайте как през тялото ви преминава топла вълна и я усещате във всички части на тялото си.
- Сега трябва да поемете биоенергията, за което тялото ви трябва да е напълно отпуснато. Направете вдишване – задържане на вдишването и издишване. Вдишването може да продължи 4-8 секунди, задържането на дишането – около 4 секунди, издишването – равно на вдишването. При вдишването си представете как биоенергията на дървото-донор се издига по ръцете и краката ви в посока на слънчевия сплит. Почувствайте корените на дървото, движението на соковете от почвата и тяхното разпределение по листата на короната.
- Този момент на поемане на биоенергията трае 3 минути. По-продължителното “вдъхване” може да доведе до неочаквано скокообразно повишаване на кръвното налягане.
- Подхранването с биоенергия трябва да става 2-3 часа преди лягане, иначе може да бъде нарушен редовният сън.
Положителна биоенергия (по реда на последователността) притежават дъбът, иглолистните дървета (особено борът), акацията, кленът, брезата, офиката. Към дърветата-потребители (с отрицателна биоенергия) спадат трепетликата, кестенът, тополата, върбата, елата, брястът, песекинята и някои други бързорастящи дървета.
Най-мощни източници на биоенергия през пролетта са цъфналите плодни дървета. През зимата запасите от биоенергия у дърветата-донори намаляват, но не изчезват напълно.
Add comment