Оказва се че малките гъби, с които мием съдовете, могат да ни свършат и доста друга работа. Вижте няколко идеи:
Отрежете парче домакинска гъба и го сложете в чантата си – с нея доста удобно можете да почистите дрехата си в офиса, ако чак там установите, че през нощта вашето коте се е сгушило в основата на сакото ви върху шкафа и космите му са останали като допълнителна украса на иначе официалната ви дреха. Грубата страна на гъбата отлично се справя и с наелектризираните власинки от одеялата и китениците, полепнали по дрехите.
Като стана дума за домашни любимци, козината им остава не само по дрехите, до които са се допирали, но и по килима и мебелите. Като намокрите домакинската гъба, е достатъчно да минете с меката дунапренена част там, където има много косми – те ще полепнат по гъбата.
По някои дрехи с времето се образуват малки топченца, които не изглеждат добре. За да ги премахнете лесно, можете да използвате грубата част на домакинската гъба – така ще освежите плата/преждата и дрехата ще изглежда като нова.
Когато пресаждате стайни растения, сложете на дъното на саксията домакинска гъба с грубата част надолу. Така ще забравите за проблема неправилно поливане – гъбата ще поема излишната влага и ще защити корените от загниване. А ако пропуснете да полеете цветето, гъбата ще послужи като резервоар с вода и ще спаси положението. Със същия успех домакинската гъба може да послужи и за подсушаване на чадърите в този влажен период: просто сложете в поставката за чадъри (ако нямате такава – просто на мястото, където ги сушите) домакинска гъба – тя ще поема излишната влага.
Никак не обичате онзи момент, когато тъкмо сте седнали да си чистите лака от ноктите, и се оказва, че нямате памучни тампончета, нали? Има едно добро решение, което ще спаси не само този момент: вземете една домакинска гъба, поставете я на дъното на малък буркан и я напоете с лакочистител. Така ще можете да ползвате това домашно приспособление няколко пъти.
Leave a reply