Някои храни имат славата на супер храни, но често това не е така
В лимеца няма глутен
Всъщност има. Лимецът е просто древен вид пшеница. Вярно, че глутенът в него е по-малко, отколкото в обикновената пшеница. Затова на някои хора им понася по-добре. Но лимецът не е добър за хора с целиакия (наследствена непоносимост към глутена).
Сурово, не сготвено
Невинаги. При сготвени храни като морковите и доматите се размеква клетъчната обвивка и това освобождава полезните вещества. Иначе те остават заключени в клетките и организмът не може да ги усвои. Така че, да – суровите зеленчуци са чудесни, но и сготвените имат своите предимства.
Суши, а не сандвич
Въпреки добрата му репутация сушито дава повече калории от сандвича. То е с малко мазнини, но е много солено и не предлага кой знае колко белтъчини. Така че няма да ви засити задълго.
Кокосово мляко, не кисело
Ако изобщо организмът ви понася млякото, от смяната на обикновеното кисело мляко с кокосово полза няма, но пък има няколко недостатъка. В една опаковка кокосово мляко има 21 г наситени мазнини. Това е повече от здравословната доза за цял ден. Друг недостатък на кокосовото мляко е, че за разлика от киселото не съдържа калций.
Обезмаслен салатен дресинг
Колкото до калориите, обезмасленият дресинг на салатата е добро решение.
Но с добавка на мъничко олио в него ще стане по-лесно за организма да усвои ценните съставки на салатата като бета-каротин и ликопен.
Add comment