За да не драскате мебелите, сложете гумено ластиче на двата края на дистанционното управление. Така ще предпазите и него, тъй като то няма да пада толкова лесно от масата.
Употребата на гумените ластичета в домакинството неизвестно защо се пренебрегва. А вижте за колко много неща могат да се ползват:
Ако ще ходите на пикник или на вилата и искате да транспортирате с автомобила си тенджера с храна или готвена яхния, закрепете добре капака със здрави гумени ластици.
Случвало ли ви се е да гоните дъската за рязане по кухненския плот, докато режете зеленчуци? Увеличете сцеплението между дъската и плота, като сложите по едно гумено ластиче в двата й края.
Закрепете лъжицата, за да не падне в храната, като увиете гумено ластиче около горната част на дръжката. Приборът няма да се изхлузи, защото ще се подпре на ластика и няма да се наложи да бъркате в супата, за да го извадите.
С времето колелцата на мебелите се разхлабват. За да ги затегнете, първо ги свалете, след това увийте гумен ластик около шипчетата за закрепване и тогава ги пъхнете отново в дупката.
Пречи ли ви артритът да хванете здраво чашата, особено ако по нея се е кондензирала влага? Обвийте съда с няколко гумени ластика и ще го хващате по-лесно. Тази идея е подходяща и за деца, тъй като ръчичките им невинаги успяват да задържат чашите.
Направете преграда в сенника на автомобила, като сложите гумени ластици в двата края. По този начин се получават удобни джобчета, където можете да държите талоните за паркинг, пътните карти и дори любими компактдискове.
Конците няма да се заплитат в кутията за шивашки принадлежности, ако сложите ластиче върху всяка макара, за да не се развива.
Използвайте гумено ластиче като прелиствате страниците на книга – увийте го около показалеца си, но не стягайте прекалено, за да не затрудните кръвоснабдяването на пръста.
Вредни ли са електромагнитните вълни?
Add comment