1. Купете в края на месеца
Служител в една от големите фирми, дистрибутори на мобилни телефони, ни даде малко вътрешна информация. Най-доброто време да направите покупката е краят на месеца. Повечето търговски екипи имат определен „бюджет за отстъпки“ или сума, която имат правото да дават като отстъпка, за да приключат сделката. В края на месеца, когато трябва да се постигнат заложените цели, търговците са склонни да направят отстъпки. Затова се пазарете твърдо за телефона си в края на месеца – и не ги оставяйте да твърдят, че „не можем да ви предложим по-ниска цена“. Можете да им предложите да сключите договор за 2 години, ако ви дадат добра цена.
2. Подминете аксесоарите
Търговците на мобилни апарати обикновено вземат комисиона за аксесоарите, които ви продават, а не за самия телефон. Затова толкова настояват да си купите допълнително зарядно устройство и калъфче. Вземете си аксесоари само ако наистина имате нужда от тях. Ако например често пътувате с кола, ще ви е необходимо зарядно устройство, което да използвате в нея.
3. Спестете от застраховка за „замяна“ и си запазете стария телефон
Търговците на мобилни апарати ще направят всичко възможно да ви накарат да подпишете полица за замяна на телефона, която ще ви струва нещо дребно всеки месец. Може да не изглежда много, особено ако се сравни с пълната сума за замяна – но в края на годината вероятно ще ви се стори голяма. Спестете си парите, като сами се застраховате срещу повредена стока: запазете стария си телефон. Така просто ще сложите SIM картата си обратно в него. И проверете дали застраховката на дома ви покрива и мобилния ви телефон. Ако не, едва ли ще струва много да го добавите към полицата.
Вредни ли са електромагнитните вълни?
Add comment