Как да предложим помощ
Една правилно прокарана електрическа инсталация обикновено включва маскиране на кабелите, за да не загрозяват интериора. Професионалният електротехник или ще „скрие“ проводниците в стената, или ще изведе кабелите с помощта на дълбок канал до допълнителната постройка навън. Преди да започне работа, уточнете къде точно да стигнат жиците и предложете да помогнете с дейност, неизискваща специфични умения, като например да повдигнете дъската на пода, да пробиете дупка или да свалите мазилката. Така ще спестите усилия на майстора, а на себе си – някой и друг лев.
Как да приглушите шума от вратата
Не е необходимо да наемате специалист, за да ви помогне да заглушите шума от врата, затваряща се с трясък. Сипете няколко капки прозрачен силикон по края на ограничителя на вратата. Оставете я отворена няколко часа, докато силиконът засъхне напълно. Силиконовите капки ще действат като „възглавнички“ и ще редуцират шума.
Картини
Декораторите ще поискат заплащане, за да се справят с дразнещия и често срещан проблем с висящите накриво картини. Предлагаме ви находчиво решение. Ако стените са от гипсокартон, забодете 2 карфици в долните ъгли от обратната страна на рамката. Отрежете главичките, като оставите карфиците да стърчат с половин сантиметър извън рамката. Окачете картината и я нагласете с помощта на нивелир. Внимателно притиснете двата края така, че карфиците да се забият в стената – по този начин ще се запази положението на творбата. Ако стените ви са прекалено твърди, използвайте двустранно залепваща се лента.
Пластмасови тръби за водопровода
Може би ако използвате пластмасови, а не метални тръби, идеята сами да си направите водопроводната инсталация няма да ви се струва толкова обезкуражаваща. Има доста патентовани пластмасови водопроводни системи на пазара, които са подходящи за целта. Повечето могат да се използват с топла и студена вода, както и за инсталации с централно отопление, но винаги проверявайте внимателно какви точно биха били подходящи във вашия случай. Основното преимущество на пластмасовите тръби е, че могат да се сглобяват, без да се запояват с потенциално опасния, излъчващ вредни емисии газове поялник – а и не корозират. Всяка марка използва различна система за свързване. С тези, при които конекторите, свързващи тръбните елементи, просто се притискат един към друг, се работи най-лесно. Все пак изберете системата, с която ще работите най-комфортно. Когато е възможно, купувайте всички фитинги от един производител, тъй като така има най-голяма вероятност да си паснат.
Понеже пластмасовите тръби са по- еластични, ще са необходими закрепващи скоби на по-чести интервали, отколкото при медните тръби. Някои видове са толкова еластични, че се предлагат на ролка, а не на предварително отрязани дължини. Това позволява да се използват по-малко муфи в системата и да се следва контурът на по-старите къщи, където стените често не са в права линия.
Add comment