За да изберете най-подходящия, трябва да имате предвид, че тостери- те имат различни системи за управление, различна мощност, някои са оборудвани с допълнителни функции
Моделите са два основни типа – с механичен или електронен контрол. Механичните са по-популярни, тъй като са лесни за използване. Те имат ротационен таймер, който може да променя степента на препичане на филийката. Удобни са, понеже във всеки момент могат да бъдат изключени. Недостатък е, че нямат допълнителни функции и че ако не ги наблюдавате, хлябът може да изгори.
Тостерите с електронно управление разпределят по-равномерно топлината и следват предварително зададени параметри за времето и температурата. Те не прегарят хляба, за- щото се изключват автоматично. Имат функция за регулиране степента на препичането по ваше желание.
На пазара се предлагат уреди с мощност от 200до 1700 вата. Най-подходящите за дома са моделите от около 600 вата. Повечето тостери са с корпус от термоустойчива пластмаса, която защитава от изгаряне. Има и метални също с добра топлоизолация. Ако се спрете на такъв, гледайте да не е с гланцирана повърхност, защото лесно се зацапва. Добре е тостерът да има подвижна тава за трохи, иначе трудно се почиства, а и има риск да се подпалят останалите вътре късчета хляб.
Дължината на кабела е важна, за да поставите уреда там, където ви е най- удобен за ползване.
И все пак най-съществения показател при избора е капацитетът. Добре помислете колко филийки ще препичате едновременно. Тостерът с две отделения е най-удобен, моделите за 4 и повече филийки заемат доста място. Полезно е уредът да има функции за поддържане на готовите филийки топли и за размразяване на хляб.
Add comment