Камедогенните козметични средства могат да навредят на кожата през лятото
При тяхното приложение кожните пори могат да се запушат, което се съпровожда с появата на черни точки. Ако имате мазен тип кожа, за вас не са подходящи кремовете на основата на ланолин или минерални масла.
През лятото не се увличайте от пилинга. Ако имате суха кожа, трябва да го прилагате веднъж на десет дни, ако е мазна – веднъж седмично е достатъчно.
НЯКОИ ПРОБЛЕМИ
Ако кожата ви е склонна към алергии, през лятото може да пострада. Постоянните колебания в температурата, вятърът, цветният прашец могат да провокират лющене, зачервяване и сърбеж.
Как да я защитите?
Преди всичко с хипоалергенни средства за грижа за кожата с неутрален рН-фактор. Изключете от менюто си мазните продукти, пикантните подправки, шоколада, меда и екзотичните плодове.
Мазната кожа по-леко понася зимата от сухата. Често се появява силно усещане за стягане. За да се справите с него, пригответе отвара от лайка или липов цвят и я сложете във формички за лед. След замразяване сутрин вземайте по едно кубче от получения лед и с него обтривайте лицето. Ако обаче върху кожата ви са се появили разширени съдове като „мрежичка“, по-добре е да не провеждате тази процедура.
Защитните способности на кожата се изтощават през зимата и пролетта, затова по-силните слънчеви лъчи й въздействат по-интензивно. Освен това през лятото по-често сме навън. Ако прекарвате голяма част от времето в транспорта или в офиса, поводи за безпокойства няма, но ако сте на улицата, ще ви е необходим овлажняващ крем или пудра със слънцезащитен фактор (SPF) поне 30, дори повече. Обезателно носете слънчеви очила, за да не се образуват бръчки около очите.
Хората се отнасят различно към луничките: някои ги смятат за забавни предвестници на пролетта; други се дразнят от тях. Ако искате да се избавите от луничките, използвайте сок от магданоз, кисело зеле или краставица; можете да приготвите и маска на основата на мляко.
Add comment