Яде ви се пица – хапвате си. Искат ви се бонбони – може. В главата ви се въртят пържени картофи – не си отказвате и това удоволствие
Възможно ли е да ядете всичко, което пожелаете, и да отслабвате. Именно това предполага интуитивното хранене. Методът на интуитивното хранене е разработен от проф. Стивън Хоукс, който е страдал от наднормено тегло и постоянно се измъчвал със строги диети, след които килограмите бързо се връщали. След като разработва метода на интуитивното хранене, Хоукс сваля 22 килограма и успява да задържи резултата.
Интуитивното хранене се различава коренно от всяка диета. Диетите ни учат да ограничаваме желанията си, да отказваме на организма това, което иска. Проблем е, че в , определен момент тялото си взима своето Интуитивното хранене следва единосноиш принцип: вслушай се в организма си, дай му това, което иска, и той ще бъде доволен. Тялото знае от какво има нужда. Напоследък темата за интуитивното хранене е доста популярна. Идеята безспорно е съблазнителна – да сваляме килограми, без да се ограничаваме. Привържениците на интуитивното хранене твърдят, че всички диети са лоши – те са затвор за тялото, при който отслабването е само временно, а връщането на нормалния ритъм на хранене води до натрупване на нови килограми. Така се получава порочен кръг между гладуване, трупане на килограми и. ново гладуване. Разделянето на продуктите на „лоши“ и „добри“ също не е ефикасна тактика. По този начин превръщаме вредните храни в забранен плод и ги правим още по-желани. Ако чипсът и бисквитите не са под строга забрана, едва ли ще бъдат толкова привлекателни. Организмът скоро ще се пресити от тях и ще обръщаме внимание по-скоро на негативните последици от консумацията им – подут стомах и усещане за тежест.
Add comment