Ако ви предстои за ставате родители, сигурно вече оглеждате магазините за бебешки дрешки
Много от тях са изключително красиви, но най-важното е да се обличат лесно и да са удобни на детето. Избягвайте бодита и блузки с панделки, вързал ки и миниатюрни копчета. Предпочитайте да са с прехлупване на рамото или с тик-так копчета, които позволяват тлавичката лесно да минава при обличане. Избирайте памучни модели без етикети и дебели ръбове от вътрешната страна, за да не дразнят нежната и чувствителна бебешка кожа.
Чорапките 3/4 са по-удобни от късите, които често стягат твърде много в областта на глезена. Те имат по-голям шанс да се задържат на крачетата на бебетата, които обичат да трият ходилата си едно в друго. Помислете за шапчици според сезона, както и за терлички, пантофки или обувчипи. Те са необходими за разходките навън, тъй като бебетата, особено новородените, имат неустойчива терморегулация и бързо губят топлина през краката и главичката.
Желателно е плетката на пуловерите и жилетките да не е релефна, за да не се закачат в дрешките малките пръстчета. Памукът е подходяща материя и за връхните облекла. Също и пълната, но обработена така, че да не отделя мъхчета и власинки.
Перете бебешките тоалети отделно от вашите дрехи, като използвате специално предназначен прах и омекотител. Обикновено детските препарати нямат натрапчив аромат, не съдържат оцветители и други вредни вещества. Проверявайте дали дрехите са добре изплак-нати. До 6-месечна възраст задължително ги гладете. Горещата ютия действа като дезинфекциращо средство, унищожавайки всякакви вредни бактерии.
Add comment