Можеш да помогнеш на природата и без да променяш коренно навиците си и стандарта си на живот. Дори ще го подобриш – ще произвеждаш по-малко боклук, ще започнеш да се храниш по-здравословно и (изненада!) ще харчиш по-малко!
Как да си красива и да щадиш природата
13. Намали градусите на пералнята. Прането е от дейностите в дома, за които се хаби най-много вода и енергия. На колкото по-ниска температура переш, толкова по-малък е битовият ти въглероден отпечатък. Ако пък избираш биоразградими препарати, може да си сигурна, че чистотата на твоите дрехи не е причина за замърсяването на природата. Интересна алтернатива на препаратите е Лайф Миракъл – система за пране, която ползва силата на магнита за почистване на дрехите. Виж повече за нея на biojivot.com.
14. Разкраси се органично. Хубавата новина тук е, че все повече марки, които използват естествени съставки и такива от органичен произход, се предлагат и на българския пазар. Освен това все повече от големите брандове като Thierry Mugler, Kenzo, Swarovski и Chanel предлагат парфюмите си във вариант с пълнител (както и някои от пудрите и кремовете си), с което пък допринасяш за по-малкото козметични отпадъци. Дори не е нужно да ходиш до биомагазин, за да се сдобиеш с биокозметика. Вече и големите вериги магазини и аптеки предлагат марки като Weleda, а от този месец и популярната и обичана NIVEA пуска на пазара серията продукти с натурални съставки Pure & Natural.
15. Чети етикетите на дрехите. Колкото повече естествени материи избираш (като вълна, лен, коприна и органичен памук), толкова по-малък е шансът бившата ти рокля от полиестер например да стане част от „диетата“ на някое диво животно. Памукът пък е една от културите, за които се използваш най-много селскостопански химикали, когато се отглежда по конвенционалните методи. А според американско изследване 47% от високотоксичните химикали, използвани за производството му, са вероятни причинители на злокачествени заболявания.
16. Не се плаши от винтидж дрехите. Освен че са доста модерни сред знаменитостите напоследък, дрехите „втората ръка” ти дават възможността да носиш доста качествено изработени от масовите брандове артикули. Имаш и шанса да си купиш марка, която иначе не би могла да си позволиш като Ralf Lauren или Dior например. А с покупката си „гласуваш” за етичните норми при производството на дрехи.
Как да се храниш по-здравословно
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Add comment