През есента кожата ви се моли за кремове с определения „защитен“ или „възстановяващ“, целящи да създадат защитна бариера
Есенната козметика трябва да съдържа повече мастни компоненти от лятната. Колкото по-ниска е температурата навън и по-дълго сте на открито, толкова по-мазен трябва да е дневният ви крем. Главното обаче е да не прекалите, тъй като в затворени помещения той може да запуши порите.
Маските също трябва да са защитаващи или витаминизиращи. И не е задължително да са скъпи. Съществуват маса полезни рецепти „от хладилника“. Например 1 с.л. овесени ядки се заливат с 3 с.л. топло мляко. Когато набухнат, кашицата се нанася върху лицето и врата и след 20 мин. се измива с топла вода.
Подхранващи кремове и маски трябва да се нанасят веднъж седмично от 12 до 14 часа през деня, когато кожата най-добре ще ги попие. Или вечерта три часа преди сън, за да не се появяват отоци. овлажнявай През есента кожата практически не диша, понася промени в температурата и като следствие съхне и се бели. Затова се старайте да носите дрехи от естествени тъкани, да използвате овлажняващи лосиони и гелове за тяло. Ваните с аромамасла, сауната и масажът са необходими ритуали от есенния ъпгрейд. Непременно трябва да се използват овлажняващи средства – нанасят се вечер или през деня, но не по-малко от час преди излизане на улицата.
В противовес на създадените стереотипи специалистите твърдят, че гримът (в частност тоналният крем и защитният балсам за устни) в студеното време не само че не е вреден, но дори е полезен. Той създава своеобразна бариера за неблагоприятното въздействие на околната среда и защитава от преохлаждане. Не злоупотребявайте с продължителните процедури във ваната: горещата вода отнема влагата от кожата. Следователно пребиваването във ваната трябва да се ограничи (в идеалния вариант) до 10 – 15 мин., а температурата да е 36°С, пише вестник „Феномен“.
Add comment