Може би не всички знаят, че обеците, направени от мелхиор или никел, могат да предизвикат у човека много болезнени алергични реакции
Специалистите съветват да се ориентирате в избора си към благородните метали – злато, сребро, платина или техните ценни сплави. Разбира се, това струва скъпо. Затова пък е съвършено безопасно за здравето.
При това обърнете внимание на значението на избора на обеците. Най-добре е малките дами да се откажат от дългите висулки, дори и да са обсипани с диаманти. Такава форма на украшението е подходяща само за високите и стройните. За пълните красавици с къса шия са много подходящи масивните обеци-копчета.
Най-добре е да се изберат камъни в съответствие със зодиакалния знак. Имайте предвид, че всеки цвят е уникален и притежава способността да въздейства индивидуално на собственичката на обеците. Според народните наблюдения червените камъни – рубин, гранат, „вградени“ в бижуто, подобряват кръвообращението, намаляват главоболието, помагат да се запази здравословен цвят на кожата, стимулират активността.
Жълтият цвят на кехлибара повишава тонуса на организма и го изчиства от шлаките. Всички зелени минерали – например изумруд, хризолит или хризопраз, често използвани при украсяването на обеци, са полезни при повишена уморяемост на очите, отслабено зрение, аритмия и проблеми с артериалното налягане.
Синият сапфир, лазуритът и аквамаринът са подходящи при епизодични невралгични болки.
Изборът е голям. Но имайте предвид древното поверие, че именно ухото е свещено хранилище на паметта. Следователно, който подарява обеци, няма да бъде забравен, пише вестник „Феномен“.
Add comment