Както е известно, не е вредно да се мечтае
И ние го правим – едва ли не от първите дни на живота си. Отначало мечтаем за съвсем прости и лесно осъществими неща: за голям бонбон, за играчка, за цирково представление. След това – за отличен по математика, за постъпване във ВУЗ, за щастливо семейство… Растем и едновременно с нас растат и нашите мечти и много от тях се превръщат в цели. Цели, заради които не спим по цели нощи, изучаваме тонове книги, ставаме смели – или, обратното, предатели…
За какво мечтаете и колко често се сбъдват мечтите ви? И от какво зависи дали една мечта ще се сбъдне, или ще си остане неосъществена? Преди всичко, разбира се, от това, към какво се стремите. Не бързайте да утолявате жаждата си да получавате всичко веднага: това е прекалено мъглява представа за щастие. Но когато мечтата се е оформила в цел, а стремежът да „получите“ се свързва с желанието да „вложите“ – сили, време енергия, съдбата започва да се вслушва по-внимателно – един вид, има тема за разговор.
Какво още е важно за конструктивния диалог със съдбата? Сериозността на намеренията. Ако човек силно желае нещо и не жали нито време, нито сили, за да го осъществи, но не вярва, че желанието му ще се сбъдне – не става. А защо да не вярвате в своя успех?! Ах, вие не разбирате как може да се случи нещо такова? Ще ви разкрием тайната: не трябва и да разбирате. Главното е да осъзнавате за какво са ви нужни парите и да не се съмнявате, че рано или късно ще ги получите. За всичко останало се осланяйте на съдбата: тя винаги помага да намери правилния път на онзи, който е готов да върви към целта. С една дума, ако дори не знаете как именно ще бъде реализирана вашата мечта, продължавайте да искате, да желаете, да мечтаете, пише вестник „Феномен“.
Add comment