Ето ви 7 от най-тъпите оправдания и митове за пиенето на алкохол.
1. Бирата не ме прави алкохолен наркоман
Много хора мислят, че бирата не може да ги направи алкохолици. Това е мит! Бирата със сигурност съдържа по-малко количество алкохол, в сравнение с другите алкохолни напитки, но факт е, че е еднакво вредна за човешкото тяло. Така че, прекаленото пиене на бира със сигурност може да ви направи алкохолик.
2. Мога да шофирам – не съм пил много
Алкохолът оказва пряко влияние върху нервната система на тялото. Това забележително намалява способността ви да мислите и реагирате. Поради което не можете да прецените опасносните след употреба на алкохол.
3. Пиенето ме прави по-страстен
Голяма част от населението на света е на мнение, че алкохолът повишава либидото. Но това е погрешно. Алкохолът разширява кръвоносните съдове на пениса и позволява на кръвта да тече в него лесно, но това става бързо и за кратко, което в крайна сметка води до еректилна дисфункция.
4. Черното кафе ми помага да изтрезнея по-бързо
Факт е, че кафето и съдържащата се в него вода разреждат алкохола, но това не действа веднага. Вие може да се чувствате по-трезвен, но организмът ще отработи алкохола напълно чак на другия ден и всичко това зависи от количеството, което сте изпили.
5. Ще пийна малко, за да се стопля
Алкохолът всъщност произвежда топло усещане в тялото ви, но това е измамно и кратко. Защото в действителност топлината е само по повърхността на кожата.
6. Аз не пия много – само по 1-2 на вечер
Пияниците имат много висока толерантност към алкохола, защото тялото им е пристрастено към него. Човешкото тяло с времето започва да свиква с повече алкохол. Това ги кара да пият все повече и в един момент започват да пият непрекъснато. В този етап на алкохолизъм те вече са сами, изоставени от семейство, изхвърлени от работа и дори не си спомнят кога са били хора…
7. Алкохолизмът не се лекува
Може да бъде наистина трудно да се преодолее алкохолната зависимост, но това не е невъзможно. Трябва само да признаете, че имате проблем и да започнете специална програма за преодоляването му.
Add comment