Влюбили сте се от пръв поглед
Изживели сте незабравими мигове заедно. Обещали сте си, че никога няма да се разделяте. Икономическата ситуация обаче принуждава единия от вас да замине на работа в чужбина, а другият няма как да го последва. Не по-различна е ситуацията, когато партньорът ви е чужденец и засега няма начин да се съберете под един покрив. В такъв момент неизбежно изниква въпросът възможно ли е да се поддържа връзка от разстояние. Британски психолози твърдят, че не е чак толкова трудно.
1. Определете вида на отношенията си. И двамата трябва да сте наясно дали сте се отдали на моментна страст или планирате официален годеж и брак. Ще трябва да поговорите по въпроса дали връзката ви от разстояние ще бъде отворена или ще остане традиционна. Фиксирайте и срока, за който ще бъдете разделени. Когато човек конкретизира целите си, е много по-лесно да ги постигне.
2. Общувайте всеки ден. По телефона, скайпа, чрез социалните мрежи. Така всеки от вас в максимална степен ще присъства в живота на другия. Споделяйте победите, пораженията и вълненията си, давайте си съвети. Освен това може да си пишете любовни писма, да си изпращате картички, подаръци, цветя по куриер. Повечето „нормални“ двойки често забравят тези дребни, но важни жестове.
3. Отправяйте си предизвикателства. Това означава да стимулирате партньора си да прави неща, които не би свършил без вашите насърчения. Накарайте го например да сготви нещо вкусно, след това да ви го покаже по скайпа и, подробно да опише вкуса му. Или да тръгне на фитнес и всяка седмица да споделя новите си постижения в отслабването и стягането на фигурата. Така ще си намирате полезни занимания, докато очаквате следващата ви среща, и междувременно ще трупате полезни умения.
4. Разменете си лични вещи. Също както бебетата обичат да гушкат шала на мама, така и разделените влюбени се чувстват по-добре, когато притежават ценна за партньора им вещ. Дайте му не само ваша снимка, но и дреха, бижу, сувенир. По този начин присъствието ви в дома му ще стане по-осезаемо.
5. Поддържайте живи спомените. Възможно най-често обсъждайте общите си преживявания, пише вестник „Всичко за семейството“.
Add comment