-
Заключете грижите си в най-тъмните кътчета на съзнанието и забравете за тях за известно време.
-
Потискането на гнева може да предизвика повишаване на нивата на хомоцистин в кръвта, което е рисков фактор за възникване на сърдечносъдови заболявания.
Споделяйте притесненията си с приятел. Разговорите с верен приятел за вашите страхове и тревоги ви карат да се чувствате по-добре. Освен това той или тя може да ви успокои или да ви даде ценен съвет.
Намерете си уединено местенце. Изберете си някое спокойно място вкъщи, където можете да останете насаме със себе си и да се отдадете на тревожните си мисли. Усамотявайте се в своето кътче всеки ден по 10- 20 минути. Определете си времеви лимит и не го просрочвайте. През останалото време се опитвайте да прогонвате тревожните мисли.
Представяйте си „щастлив край“. Мислете за това как ще се справите с трудностите и как всичко ще се нареди по възможно най-добрия начин. Твърде вероятно е щастливият край да стане реалност, ако насочите мислите си към него и силно го желаете. Начинът, по който си представяме бъдещето, много често се оказва пророчество, което се сбъдва.
Научете се да релаксирате. Включете се в специална група за справяне със стреса или за медитация, където ще се научите как да преодолявате мрачните и тревожни мисли. Проверете дали не се предлагат специални програми за вашия случай. Уроците по йога, балет и тай-чи ще ви помогнат да насочите мислите си към по-приятни неща.
Потърсете помощ от психотерапевт. Ако безпокойството ви излиза извън контрол или често изпадате в панически страх, потърсете помощ от професионален психотерапевт, който ще ви даде съвети как да възвърнете контрола над себе си.
Add comment