Съвременната жена гради кариера, грижи се за семейството и дома и понякога пренебрегва стреса, умората, промените в климата и последиците, които оставят върху лицето й. Ето резултата от замърсяването на въздуха и начините да му противодействаме.
С какво вреди смогът на кожата?
Непосредствена реакция е изсушаването на епидермиса. За да го предотвратите, е необходимо вечер да почиствате много внимателно лицето си. Ако живеете в район, в който околната среда е силно замърсена, трябва да знаете, че смогът повишава нивото на озон във въздуха. Слоят озон, който ни предпазва от слънцето, е жизненоважен, но когато се съдържа във въздуха, предизвиква окисляване на клетка кожата и преждевременното им стареене.
Влияят ли сезоните?
В повечето случаи епидермисът реагира по-силно през зимата. Това се дължи на студа, който го изтънява и клетките функционират по-лошо. Кожата става по-фина и по-чувствителна. През лятото смогът се увеличава и това изисква допълните внимателно почистване на горните й слоеве.
Какво трябва да предприемем сутрин?
Най-напред се погрижете да почистите кожата си с лосион. Най-подходящи са тези, които елиминират токсините и премахват от най-вредните за епидермиса елементи: металите. След почистването нанесете крем с антиоксиданти, за да се уравновеси балансът на кожата и бъде защитена от агресията на мръсния въздух.
Как да възстановим епидермиса си?
Най-подходящият за това момент е вечерта. През нощта кожата не е подложена на пряката агресия на климата и пълноценно се възползва от благотворните субстанции на кремовете. Продуктите, обогатени с витамин ВЗ, спомагат клетките да се заредят с енергия и ускоряват възстановителния процес. Тъй като вечер кожата е по-възприемчива към грижите, ефектът им се засилва многократно и по-този начин тя ще неутрализира по-успешно атаките на смога на следващия ден.
Какви продукти съществуват?
Изборът е изключително богат. Повечето не само са адаптирани, за да се борят със замърсения въздух, но и съдържат UV филтър, който защитава кожата и от вредните слънчеви лъчи. Съществува все пак разлика между тях и слънцезащитните кремове. Най-напред SPF (факторът, предпазващ от слънчевите лъчи) е различен. При дневния крем той обикновено не надвишава 25, докато при слънцезащитния достига до 50. Но истинската разлика между тях е в консистенцията – при първия тя е не много гъста, докато при втория точно обратното – необходимо е да бъде по-сгъстена, за да противодейства на концентрацията слънчеви лъчи. Ако живеете близо до морето, е по-добре през лятото да замените дневния си крем изцяло със слънцезащитен продукт.
Къде са по-опасни слънчевите лъчи през лятото?
В града, край морето или в планината – те действат еднакво зле на кожата. Във високите области обаче ефектът им се усеща по- силно. Температурата в планината е винаги по-ниска от тази в равнината и този факт оставя впечатление, че кожата е по-защитена. Това е погрешно. Все пак най-вредни са около големите водни басейни, тъй като се пречупват във водата. Най-ниска е опасността в равнините.
Всеки проблем има решение
Срещу повехнал тен
Индустриалните отпадъци и газовете, отделяни от превозните средства, възпаляват епидермиса, той губи свежестта си и придобива неприятен сивкав оттенък. Порите се запушват, кожата се дехидратира и напуква. За да противодействате на смога, веднъж седмично си правете ексфолираща процедура. Тя отнема само 5 минути, но възвръща веднага добрия вид на кожата. Мъртвите клетки са отстранени, а с тях и неприятният сивкав тен.
Срещу ранното стареене на кожата
Свободните радикали (реактивни молекули) вредят ежедневно на кожата. За да бъде добре защитена и възстановена, тя се нуждае от хидратация. За да забавите процесите на стареене, предизвикани от смога, и да запазите еластичността на епидермиса, снабдете се с продукти, които включват във формулите си антиокси- данти и хидратиращи съставки.
Срещу електромагнитните вълни
Телевизор, радио, мобилни телефони… обградени сме отвсякъде от вредните им лъчения. Те влияят върху клетките на кожата. Решението е да използвате продукти, които са предназначени изцяло да се борят с вредното влияние на околната среда.
Организирайте своя козметичен „гардероб”
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Add comment