За някои парите са само напечатани купюри, според други те са надарени с тайнствена сила
Необходимо е спазването на специални ритуали, ако искаме да натрупаме повече от финикийските знаци. „Парите управляват света”, е казал един известен човек. Това твърдение се потвърждава и от социологическите допитвания. Изследване показва, че повече от 50 % от анкетираните вярват, че главна роля в съвременния свят играят именно парите. Разумът, любовта и висшата сила значително изостават в рейтинга на най-значимите неща в живота.
Такова мощно, почти свръхестествено влияние е невъзможно без намесата на мистиката. И неслучайно властта на парите над хората е описвана от класиците на художествената литература. А за самите пари още от древността се носят легенди, митове, поличби и суеверия.
КАПКА ПО КАПКА – ВИР
Едно от най-разпространените твърдения, познато ни още от детството. Разумната икономия не вреди на никого. Още древните гърци казват, че парите привличат пари. Следвайки това правило, трябва винаги да си оставяте в портмонето дребни след пазаруване. Същото се отнася и за зимните дрехи, прибрани в шкафа през топлите сезони – оставете в джобовете по няколко монети.
Една монетка ще привлича друга – именно това е магията на парите.
Има някои съвети за това как да се научим да спестим определена сума пари.
Например добре е редовно да отделяте минимум 20 % от месечния си доход. Това не само ще ви научи да икономисвате, но и ще ви послужи за т.нар. залог за богатството, примамка за парите. Съществува дори такъв израз:„Икономисаните пари са заработени пари”.
Но и това твърдение има обратна страна – „Скъперникът плаща два пъти”. Трябва да помним, че прекалената пестеливост не само не дава полза, но обратното – вреди.
По време на поредното проверяване на финансовите резултати не е задължително да издирвате „ненужни разходи” – главното е да пресмятате парите, преминаващи през ръцете ви всеки месец.
Според народните поверия пари не бива да се броят вечер и след залез слънце, иначе това може да доведе до разорение.
Освен това не бива да се смятат все още неполучени, както и чужди пари.
Към парите трябва да се отнасяме уважително и внимателно. Не трябва да ги мачкаме и късаме.
Всички банкноти трябва да са разположени в градация според стойността си: едрите – при едрите, дребните – при дребните. Трябва да обичаме парите и тогава те ще ни отговорят с взаимност.
Leave a reply