Кожата на устните е без мастни жлези и е свръхчувствителна към ниските температури
Необходима й е защита, иначе се напуква и никакво червило не може да я спаси.
Първата стъпка в задължителната грижа е ексфолирането. То трябва да се прави ритмично – веднъж седмично, най-добре с пчелен мед, богат на витамини, минерали, антиоксиданти. Топнете показалеца в меда, масажирайте горната и долна устна.
Ще стимулирате устните сутрин, ако си направите бърз масаж с масло от жожоба (зехтин) и чиста четка за зъби. В продължение на 2-3 минути описвайте кръгови движения. Острите косъмчета активират притока на кръв, премахват мъртвите клетки, кожата поглъща витамините от маслото.
Устните обичат сладки маски. Смесете 1 ч.л. мед, разтопен на водна баня, с няколко капки лимонов сок и намажете устните. Или по бързия начин: втрийте витамин Е в горната и долна устна, а след 20 минути попийте излишното със салфетка.
Подхранващи са маските с извара и кисело мляко с висока масленост. Същата работа вършат масла, плодове – ябълка, банан, зеленчуци – краставица, моркови. Настържете парче от тях и добавете 1/2 ч.л. Зехтин.
Процедурите в студеното време се правят минимум 30 минути преди да излезете навън. Иначе деликатната кожа се дехидратира.
Ако се облизвате често, защитете устните с балсами с витамин А и Е. За напукани са лечебните балсами с различни масла и пчелен восък, които имат заглаждащо действие.
Най-добре да изберете червило, обогатено с витаминни комплекси. Преди да се начервите, минете устните с пудра или фон дьо тен, за да изравните кожата.
Add comment