Тънката коса, която стои залепнала за скалпа, не е рядка
Проблемът е в дебелината на косъма и затова усилията са насочени към уплътняването му.
Тъй като тънката коса се мие по-често, е необходим шампоан за всекидневна употреба, обогатен с биотин (провитамин В5), минерали, екстракти от корени на жен шен, от зелен чай. Грешка е да се ползват шампоани за обем, които съдържат силикон. Вярно е, че той уплътнява косъма, но временно. След това косата слепва и се омазнява още по-бързо. Шампоанът задължително се отмива, докато косата започне да скърца между пръстите. Не е препоръчително да се използват шампоани и балсами 2 в 1, тъй като не се отмиват добре и косата се сплъстява. Балсамите трябва да са без грам мазнина – на гелообразна основа с растителни екстракти и протеини, които придават обем. За стилизиране използвайте пяна със средна фиксация, която поставяйте само в корените. През зимата козметиката трябва да е с глицерин – хидратира косата, набавя й необходимите протеини и аминокиселини, прави я по-плътна, по-гладка и лъскава.
Измитата коса се изсушава с кърпа, без да се търка, за да не увредят кутикулите на косъма. След това внимателно се разресва с гребен с широки зъби, за да не се накъса. После нанесете малко пяна в корените на косата и издухайте със сешоар на средна степен, за да не прегреете тънкия косъм.
Перфектната прическата, която имитира по-голяма плътност на косъма, е късата – до брадичката, и на черта. Ако е под врата, е невъзможно да се постигне обем в корените. Изглежда рядка, а краищата й се заплитат.
Здравата коса зависи от начина на хранене. Много протеини и витамини от група В, рибофлавин, пантетонова киселина, биотин, фолиева киселина. Можете да си ги набавите от пълнозърнестия хляб, тъмнозелените зеленчуци, бобовите растения, царевицата.
Съвет: най-добре е да сведете стилизирането до минимум, след като сте изчеткали косата е четка гребло. За тънка коса не се препоръчва добавяне на вакса – тя съдържа мазни съставки, от които косата изглежда лепкава. Малко гел с влажен ефект е достатъчен за къса коса. За дълга – лак. Важно е да се впръсква, като се повдигне кичурът и се пръска под него.
Трик: спете като японките – върху копринена калъфка за възглавница, тя не позволява на кичурите
да се заплитат, пише вестник „Всичко за семейството“.
Leave a reply