Какво е животът ни? Шепа навици, заложени у нас още в детството
Настройки, формирани под влияние на прочетените книги; стереотипи, натрапени от родителите. Със сигурност знаем, че около 20-25 години трябва да си намерим спътник в живота, да създадем семейство, да родим деца. Естествено любовта в тази схема заема най-главното място. Но психолозите твърдят, че хората възлагат прекалено много надежди на това светло чувство, свързват го с прекалено много мечти и по този начин попадат в плен на собствените си илюзии…
Той е моята съдба
Мисълта, че съществува „онзи, единственият“, е илюзия, която трови живота на много жени. Ние търсим у мъжа своята съдба, след всяка среща си мислим – ето това е Той! И разглеждаме всеки мъж като кандидат за съпруг, претендент за главната роля в нашия живот. Когато поредният герой изчезне, животът ни опустява и се възцарява безнадеждността. Но след това отново започваме да чакаме и да мечтаем за Принца. Всичко останало става маловажно, ненужно, сиво. Уви, години могат да минат в напразни мечти…
Любовта ще победи всичко
Това се случва само в евтините романи и сапунените опери. В живота обикновено става обратното. Любовта никога не се бори за себе си. Тя е като крехко цвете, може да увехне, ако не се грижим за нея всекидневно и всекичасно, без умора.
Не жалете сили и време за значимите за вас отношения. Колкото повече душа влагате в тях, толкова по-здрав ще бъде вашият съюз. Не очаквайте безоблачно съществуване – такова няма. Помнете, че дори и най-близкият ви човек си има свой живот, той не винаги е способен да вникне в същността на вашите проблеми и преживявания. Не оставяйте събитията на самотек – те могат да се окажат по-силни от любовта ви. Не се разделяйте задълго – само 8 % от двойките преодоляват изпитанието на раздялата.
Add comment