Химическите пилинги оказват специфичен ефект върху кожата на лицето в зависимост от различните видове киселини, с които се третира тя
От значение е проблемът, който се цели да бъде отстранен. Най-често пилингът се прилага при фини или по-дълбоки бръчки и белези, пигментни петна, проблемна и повехнала кожа. Салициловата киселина се използва обикновено при мазна и проблемна кожа с разширени пори.
При акне се смесва нисък процент гликолова киселина със салицилова. А когато е с по-висок процент, гликоловата киселина може да се използва за хидратация на кожата при фини бръчки. При дълбоки бръчки, белези от акне и разширени пори се прилага хлороцентна киселина. Пилинг се прави и за отстраняване на пигментация, и за освежаване на повехнала кожа. Принципът на химическия пилинг е от леко до интензивно излющване на кожата и активиране на кръвообращението, което е резултат от действието на съответната киселина и нейната концентрация.
Пилингите са повърхностни, средно дълбоки и дълбоки.
Колко процедури се препоръчват? Всяка пилинг процедура е строго регламентирана в зависимост от типа кожа, ефекта, който се търси, и киселината, която се използва. За да има съответния резултат, е необходимо да се направят няколко процедури – 4-5, през интервал от две седмици, пише „За жената“. Този период може да е по-кратък или по-дълъг, тъй като се определя от това за колко време ще се възстанови лицето от предишната процедура. Има и киселини, с които кожата не бива да се третира повече от веднъж месечно.
Add comment