Настолните игри „Малкият митничар“ и „Малкият политик“ учат хлапетата как да печелят избори и как да пазят граници.
С играта „Барел“ малките момчета добиват нефт, а малките момиченца изпробват с „Прахосница“ колко бързо могат да харчат пари.
„Барел“ е игра, при която играчите трябва бързо да намерят нови нефтени находища, а след това да продадат добитата суровина на петролената борса. В момента тя е хит на пазара и е много търсена, обясняват продавач-консултанти. Макар и да е на сериозна тема, играта е предназначена за деца над 8 години.
Към сериозните на пръв поглед игри спадат и „Малкият митничар“ и „Малкият политик“. Те са предназначени за хлапета над 5 години. Потърсихме автора на последните две игри, за да поясни как се е спрял именно на политическата тема. „Тук няма политика, ако търсите такава“, поясниха от фирмата, която е производител. Авторът на игрите просто е търсил начин за забавление на подрастващите, като е съчетал играта с полезното, защото с помощта на тези настолни игри децата научават основните неща за тези две професии, допълниха от фирмата.
Преди повече от 10 години излизат на пазара игрите – „Малкият митничар“ и „Малкият политик“. Те са пуснати пробно и са от една серия с игрите „Малкият бизнесмен“ и „Малкият полицай“. С времето обаче фирмата решава да не подновява партидите с този вид игри, тъй като търсенето не е голямо. „Прахосница“ е другата игра, която според родители не е много подходяща за подрастващи, тъй като ги учи да харчат пари, вместо да спестяват. Тя е на пазара повече от 10 години и ако „Малкият политик“ не е толкова търсена, то въпросната „Прахосница“ се пуска в нови серии пак и пак.
„Купува се много, но тя е игра за забавление, тя има за цел да привлече за по-дълго вниманието на момиченцата, вместо да гледат телевизия или да пишат на компютъра“, поясниха от фирмата производител. Целта на въпросната игра е участниците да успеят по-бързо да напазаруват и така по-бързо да изхарчат отпуснатите им от „банката“ на играта пари.
И докато първите настолни игри са по-скоро сериозни за малките деца, то не липсват и доста страховити предложения из търговските вериги и интернет сайтове. Така например попадаме на игра „Вещиците“. При нея децата влизат в ролята на магьосници и всякакви страховити същества. Чудовища също не липсват като мотив в настолните игри.
Една от най-хитовите на пазара предлага състезание между чудовища, като се гледа кой от участниците пръв ще унищожи град, пише в. „Телеграф“. При възрастните щурите настолни игри са много повече, отколкото при децата. Така излиза, че един от най-скъпите варианти за забавление на мама и татко са мотив за окултни приключения. Тази игра е на стойност около 400 лв. и може да се закупи в мрежата. Сред другите любими игри на нашенци са тези с мотив за терористи и агенти. Най-обичани от големите шумни студентски компании пък се оказват настолните игри с върколаци.
Add comment