Според изследванията гостуващият брак не е характерен за определена социална група и се среща на практика сред всички прослойки на обществото
Хората, които живеят по този начин, се отличават със следните черти: по-образовани са, имат успешна кариера, живеят в град, склонни са към индивидуализъм и одобряват идеята за равноправието.
За мнозина гостуващият брак е спасение от рутината и гаранция, че партньорите няма да си омръзнат. Няма битови подробности и здравни проблеми, които да развалят романтиката. Периодът на ухажването на практика продължава безкрайно, а жената запазва своята загадъчност. Срещите никога не се превръщат в нещо подразбиращо се от само себе си, запазва се тръпката, цени се всяка минута, прекарана с любимия. Ако партньорите са кариеристи или имат хобита, няма опасност от конфликти заради липса на внимание. И главното – сексът остава толкова страстен, колкото и в началото на връзката.
Главният минус е периодичното усещането за самота. Колкото и човек да е погълнат от кариерата или хобито си, понякога се появява нужда от споделяне. Още един проблем е отношението на околните – обществото все още е прекалено традиционно, за да приеме такъв тип съжителство. Така че периодично ще трябва да отговаряте на въпроса защо вече не сте заедно и не смятате ли да се съберете. Още един подводен камък на гостуващите бракове, разбира се, са децата. Ако преди появата им е имало абсолютно равноправие (всеки е имал свой дом, свои доходи и свое свободно време), то след това жената се лишава минимум от свободното си време. Именно в този момент при повечето гостуващи бракове започват проблемите, пише списание „За жената“.
Add comment