Някои учени твърдят, че инатът не се наследява генетично, нито се развива, а е следствие от определена форма на черепната кутия
Психолозите обаче смятат, че ако човек осъзнае разрушителното действие на тази черта върху живота си, може да се справи – и ако не да го изкорени напълно, то поне да смекчи позициите си. Достатъчно е да започнете с любов: към себе си и към околните.
Опитайте се да изслушвате събеседника си и да погледнете на ситуацията през неговите очи. Когато е необходимо, не се страхувайте да проявите съчувствие – това няма да ви направи по-слаби в очите на другите.
Бъдете по-сдържани. Реагирайте спокойно независимо от сложността на ситуацията. Не е нужно да заявявате позициите си гневно, на висок глас и със стиснати юмруци. Ако тялото ви излъчва спокойни сигнали, шансът да се съгласят с вас е доста по-голям, отколкото ако изразявате агресия. А и ще пощадите собствената си нервна система, която неминуемо страда от изблиците на ярост. Научете се да правите компромиси, без да се чувствате ощетени от това. Помислете колко щастлив ще бъде човекът отсреща заради вашата крачка назад и се съсредоточете върху умението си да радвате хората, вместо върху изискването винаги вие да сте прави – ще се убедите, че удовлетворението е много по-голямо, пише списание „За жената“.
Add comment