Морската вода насища кожата е минерали и микроелементи, стимулира обменните процеси в организма, тонизира кожата и заглажда целулита
Специалистите твърдят, че 30 минути плуване в морето са с ефект на антицелулитен масаж. Но понеже по нашите географски ширини не можем да плуваме по всяко време на годината, в СПА центровете предлагат процедури с морска сол. За разлика от готварската сол, която съдържа 99% натриев хлорид, в морската има калий, натрий, манган, бром, калций, мед, йод, цинк, селен. Ако я затоплим до температура на тялото, се активират отрицателните йони, които проникват през кожата и „хранят“ всички органи.
Не е трудно да си направите и домашни процедури с морска сол.
За ексфолиране на лицето е комбинацията от морска сол, авокадо и портокалов сок. Пилинг маската премахва мъртвите клетки от епидермиса и подхранва кожата, добре е да я правите веднъж седмично.
Срещу пъпки и раздразнения е соленият компрес. 2 с.л. морска сол разтворете в литър гореща вода за 3-4 минути. Напоете парче марля и го поставете върху лицето. Когато поизсъхне, повторете процедурата. Този компрес е подходящ и за много чувствителна кожа, склонна към алергии.
Избелващо действие има горещ компрес с добавен лимонов сок. С напоения тампон минете лицето, заобикаляйки околоочния контур. След 20 минути измийте с топла вода и нанесете крем.
Морската сол е полезна и за косата. Добавянето й към шампоана премахва мъртвите клетки на скалпа и ефективно изчиства напластените стилизиращи продукти. Може директно да я втриете в скалпа и да се
изплакнете. Внимание! Ако стоите на слънце след плуване в морето без да сте изплакнали косата, солта е опасна. Кристалчетата работят като миниатюрни лещи – фокусират слънчевите лъчи, който нагряват силно косъма и го изсушават.
Редовните солени масажи топят целулита. Посипете кристали сол върху четка и енергично масажирайте проблемните зони -бедра, седалище, корем. При обтриването гранулите сол леко дразнят кожата. Тя се затопля и се активира кръвопотока, клетките изхвърлят вода и шлака, които са причина за целулита.
За масаж на тялото смесете 1 ч.ч. морска сол, по 3 капки масла от лавандула, праскова и розмарин и 2 ч.л.
зехтин. Объркайте съставките до получаване на хомогенна маса и я оставете да престои 20 минути. Започнете масажа от стъпалата и се придвижете нагоре. След процедурата се изплакнете и нанесете антицелулитен крем.
Ваната с морска сол има тонизиращо и антицелулитно действие. Температурата на водата не бива да е по-висока от 37 градуса, а продължителността на процедурата – повече от 20 минути. За пълна вана е най-добре да използвате две шепи морска сол. Разтворете ги в гореща вода и я изсипете във ваната. Топлата вода повишава енергийната честота на солените кристали и действието им е по-мощно, пише вестник „всичко за семейството“.
Add comment