Тъй като психологическата консултация за двойки у нас предстои да се случи някъде напред в светлото бъдеще, сме принудени сами да се погрижим за здравословното състояние на връзката си. Виж признаците, които ти подсказват, че се налага спешно полагане на любовни грижи
Много странно племе сме българите. Става ли дума за първи наченки на грип, сме в състояние да висим часове пред кабинета на GP-тo, потропвайки нервно с крак, сканирайки часовника през 3 минути и „благославяйки“ здравната каса. Когато страдаме от някаква душевна болка обаче, по-скоро ще си прегризем някое ухо, вместо да потърсим професионална помощ, въпреки че това би ни спестило много терзания. Тъй като ние категорично не искаме да страдаш, а напротив, искаме с половинката ти да бъдете много щастливи, решихме да влезем в ролята на любовен консултант. Виж следващите твърдения и си отговори честно колко от тях важат за теб. Ако са над 4, значи е време да обърнеш сериозно внимание на връзката си, защото нещо в нея генерално не е наред.
1. „Вече почти не правим секс“
Природата си го е измислила – просто и съвършено. Ако обичаш някого, ти го искаш, и точка по въпроса. А когато престанете да се искате, независимо дали причината е липса на време, преумора или, не дай си боже, заглеждане встрани, значи в отношенията ви има проблем. Отдавна е доказано, че двойките, които правят секс редовно – 2-3 пъти седмично, без да чупят някакви рекорди – се радват на по-здрава и хармонична връзка.
2. „Заглеждам се по други“
Ако беше бобър (или кон с капаци), поведението ти нямаше да е нормално, защото този биологичен вид е строго и категорично моногамен. Ти обаче си homo sapiens, следователно информирането какво има на пазара си е в реда на нещата. Едно е обаче да регистрираш дадена красива личност или нечий мил жест, а съвсем друго – нонстоп да правиш паралели между гаджето си и половинките на свои приятелки и познати или да се впускаш в мечти какво ли би било, ако си със симпатягата, засечен в кварталния супер например. Преминеш ли тази граница, е време да се запиташ какво не ти достига в собствената ти връзка.
3. „Нямаме какво да си кажем“
Ние сме последните, които ще тръгнат да проповядват, че е здравословно да се превърнете от два броя самостоятелни индивиди в двойка сиамски близнаци, които не могат да си обършат носа сами, камо ли да излязат поотделно или да завъдят отделно хоби. Обратният вариант на прекалена свобода и самодостатъчност обаче също не е никак препоръчителен, защото тихомълком води до отчуждение. Стигнали ли сте дотам вкъщи да предпочитате компанията на фейсбук, а когато сте навън, комуникацията помежду ви да се заключава в „Какво ще поръчаме?“
4. „Всеки си има своите тайни…“
Всичко започва невинно. Ти скриваш касовата бележка и на въпроса му „Това нова рокля ли е? ри отговаряш невинно: „О, не, мило, от миналата година е. Не я ли помниш?“ Той пък скрива, че миналия петък вечер, когато беше при вашите, не си е стоял вкъщи пред телевизора, а е осъмнал в дискотеката. Толкова е удобно човек да се размине с подробните обяснения и дори с някой скандал! Лошото на лъжите обаче е, че ако бъдат практикувани често, се превръщат в начин на живот. Я дай малко да се замислим: нали двамата с този човек избрахте да сте заедно, именно за да споделяте всичко и да сте заедно в добро и лошо?
5. „…и своите финанси“
Още с пристигането на сметката на първата ви среща се отвори деликатният въпрос кой какво и как да плаща. Ако живеехме само едно поколение назад, нещата щяха да са прости – по време на тоталитаризма в семейното гнездо сметките бяха общи, а разводите – недопустими. Днес обаче разводите не са чудо невиждано, а съжителството или без халка, или с халка и предбрачен договор е всеобща практика. Така че въпросът с парите си е доста объркващ, когато делите един покрив. Ние препоръчваме формулата „и агнето цяло, и вълкът сит“. Тоест отделни сметки, но общ фонд за домакински разходи и перо „забавления“. Не позволявайте на парите да застанат помежду ви, защото е вярно, че не могат да ви купят любов, но освен това е и вярно, че могат да я отровят.
6. „Всичко в него ме дразни!“
Любовта е точно като сентенцията за наполовина празната и наполовина пълната чаша. И след някое разочарование неизменно идва моментът, в който започваме да се държим като песимиста, съсредоточаващ се върху всичко, което липсва. Естествено, че това е знак за тревога. От нас самите и от никой друг зависи това да се съсредоточим отново върху пълната половина. Върху онази, която ни е накарала да хлътнем до уши в мига, в който този човек се е появил в живота ни.
7. „Умрели сме от скука
Всяка връзка стига дотук, защото е трудно да изненадаш някого, който знае всичко за теб. Включително късчета съкровена информация от сорта на това, че всяка сутрин извиваш като бездомно куче под душа с непоколебимата увереност, че пееш Селин Дион; вторник задължително носиш нещо червено; а когато съседите ти надуят кючек, биеш разярено по стената с първия попаднал ти подръка (абсолютно невинен) домашен чехъл. И все пак не е невъзможно. Достатъчно е да излезеш с предложение да направите нещо, различно от обичайното ви прекарване на времето. Дали ще е пикник, диско, кино, фитнес, спа хотел или гости на някого в друг град… решавате вие. Важното е да си върнете тръпката във времето, прекарано заедно.
Обичаш него, мразиш работата му…
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Add comment