Най-добрият начин да се справите с екземата е да поддържате засегнатия кожен участък добре хидратиран.
Симптомите при екзема са зачервена и сърбяща кожа. При обостряне на състоянието маже да се появят малки мехурчета, пълни с течност. В резултат на разчесването кожата в засегнатите участъци се уплътнява и залющва. Пораженията са предпоставка за възникване на бактериална инфекция. Друга разновидност на екземата е контактният дерматит, който се причинява от свръхчувствителност към определени химически вещества, съдържащи се в перилните препарати, сапуните и козметичните продукти.
След баня нанасяйте мазен хидратиращ крем. Потърсете в аптеката течен крем или емулсия за тяло. В краен случай може да използвате вазелин. Избягвайте лосиони на водна основа, ароматизирани лосиони и бебешко олио, защото са с твърде високо водно съдържание. Най-добрият начин да се справите с екземата е да поддържате засегнатия кожен участък добре хидратиран. Това става като не го мокрите и не се къпете всеки ден. Честото мокрене отмива защитния мазен слой, който осигурява хидратацията на кожата, а изсушаването й задълбочава екземата. Потърсете крем, съдържащ лайка, гол сладник или виржински хамамелис. Всички те успокояват възпалението на кожата.
За да се предпазите от неволно разчесване, защитете екземата с превръзка. Някои хора се разчесват по време на сън. За да предотвратите това спете с тънки помучни ръкавици, при необходимост дори сложете чорапи. Поддържайте ноктите си къси, за да намалите пораженията от разчесването.
За да избегнете контакта на кожата с вода и миещи препарати, използвайте съдомиялна машина или мийте съдовете с подплатени гумени ръкавици. Избягвайте прекия контакт с латекс, защото може да се отключи алергична реакция, която да обостри екземата. В краен случай под гумените ръкавици сложете памучни.
Сведете до минимум употребата на химикали. Не използвайте белина и омекотители за тъкани. Избирайте перилни препарати без изкуствени аромати и оцветители.
Лечебната сила на натуралните сокове
Add comment