Австралийскиятучен Дейвид Оутс от години се занимава със слушане на записи на човешка реч, но пуснати отзад напред
На тази мисъл го навеждат сатанистите, които четат на своите сборища молитвите и Библията наобратно. Оказва се, че по този начин могат да се узнаят истинските чувства, мисли и намерения на хората, които се крият зад обикновените думи. В обратната, или още наречена реверсивна реч, се крие загадката на тайната на интуицията, ясновидството и екстрасензорните възможности…
ОГЛЕДАЛНИТЕ ДУМИ
Често наричат реверсивната реч „седмо чувство” или „най-точният детектор на лъжата”. Оутс смята, че човешкият мозък е устроен така, че преди да даде команда на нашия речеви апарат да произнесе нещо, той като че ли формира две съобщения едновременно. Първото е това, което ние съзнателно строим, произнасяме и чуваме във вид на обикновена фраза. Другото е реверсивното, което строим, произнасяме и чуваме несъзнателно. Това послание идва от дълбините на човешката психика.
Реверсивната реч може да се чуе и разбере само в случай че гласът е записан по специален начин на магнитофон и възпроизведен в обратна посока
Оутс разработва различни апарати за прослушване на реверсивна реч и прави видео и аудиокасети, на които ясно се чуват фрази, значително отличаващи се от „нормалната” реч.
„Ако се изследват записите, става очевидно, че обратната реч „възниква” на всеки 5, 10, 15 секунди и представлява граматически правилни фрази, разкриващи истинските мисли и чувства на говорещия – разказва доктор Оутс. -Тези думи и фрази аз наричам „речеви салта”. Закономерността е следната: колкото е по-силно емоционалното напрежение, толкова повече се появяват „салтата”. Когато например човек спори разгорещено, те се появяват на всеки 3 – 4 секунди. И при това се формират не от обичайните думи, които използваме, докато говорим, а от произнасяните от .нас звуци. Често реверсивната реч се крие зад на пръв поглед нищо незначещи звуци, тя звучи по време на смях, плач или дълбоко и шумно дишане, запъване и дори заекване.
При всеки човек процесът протича различно. Общото тук е едно: реверсивната реч винаги служи за допълнение към това, за което говори субектът. Например, ако той приказва за времето, то и реверсивната реч ще има отношение към времето. И ако пряката реч се поддава на контрол от наша страна, тоест тя може да бъде променяна и манипулирана, то реверсивната е неконтролируема и отразява истинските мисли на говорещия. 90 % от реверсивната реч има метафорична окраска.
Колкото по-емоционален е диалогът, толкова повече метафори се срещат в речта
Те именно представляват емоциите и мислите, затаени в най-скритите кътчета на нашето съзнание.”
Оутс записва около 1000 типови думи и фрази от реверсивната реч. Сред тях са такива като „Один” (върховният бог в скандинавската митология), „богиня”, „разголен”, „океан”, „вълк”, „вихър”. Думата „Один” означава успех в битката и преодоляване на неприятностите, „богиня” – това е надеждата за бъдещето, „разголен“
– стремеж към свобода, желание да човекът да се разкрие, „океан” – живот или обстоятелства, „вълк”
– това е защитник, а „вихър”-енергия или сила.
Add comment