Ако вече сте диагностицирани със слънчева алергия или повишена чувствителност към слънцето, можете да си помогнете за предотвратяване на реакция, като спазвате тези правила
Срок за излагане на слънце. Предпочитайте слънчевите лъчи между 10 и 12 часа и след 16:00, когато слънцето не е толкова ярко.
Избягвайте внезапното излагане на много слънчева светлина. Много хора имат симптоми слънчеви алергии, когато те са изложени на слънчева светлина през пролетта или лятото. Постепенно увеличавайте времето, през което сте на открито, за да могат кожните клетки да имат време да се адаптират към слънчевата светлина.
Носете маркови слънчеви очила, със защите филтър и подходящо облекло. Широки и дълги рокли, ризи с дълъг ръкав, шалове, наметнати върху ръцете и раменете, като и шапки с широка периферия могат да помогнат за защита на кожата от излагане на слънце. Избягвайте материи, които са тънки или с рядка плетка – ултравиолетовите лъчи могат да преминат през тях.
Първото излагане на слънце не бива да продължава повече от 20 минути. Не използвайте декоративна козметика на плажа. При избор на слънцезащитен продукт обърнете внимание на съдържанието на SPF филтъра – трябва да защитава от UVA и от UVB лъчи, а степента на защита да е по-висока от 20. Нанасяйте слънцезащитните кремове и лосиони 20-30 мин преди да излезете на слънце. Подсушавайте се добре, след като излезете от водата, тъй като капките действат като огледала и увеличават ефекта на слънчевите лъчи. Включвайте в менюто си продукти, които помагат За регенерация на кожата -горски плодове, какао, зелен чай, червено вино. Ако се появи алергия, използвайте за облекчаване кремове с цинк, ланолин, метилурацил. Вътрешно може да приемате противовъзпалителни препарати. Добре действат и компресите с нарязани красавица или картофи, както и с листа зеле. При поява на слънчева алергия незабавно се обърнете към лекар, който ще назначи адекватно лечение.
Add comment