Известно е, че Исаак Нютон е проявявал голям интерес към библейските пророчества, опитвайки се да открие в тях тайни кодове и да разшифрова скрития им смисъл
Според неговите изчисления краят на света може да настъпи през 2060 г. Дж. С. Хелиос – автор на книгата „Последното отброяване: какво не успя да открие Исак Нютон„, смята, че това ще се случи през 2017, а не през 2060 г.
Хелиос излага своите съображения в интервю пред бразилското списание ornal do Brasil: „В едно от своите изчисления Нютон използва периода от 1290 години, който се споменава в 12-а глава на Книгата на пророк Даниил. За отправна точка той взема 609 г. Но тогава не се е случило нищо изключително. Изучавайки Книгата на Даниил (12:11 – 12), открих, че истинският период на предсказание е 2625 години (1290 + 1335), а отправна точка е не 609 г., както смятал Нютон, а 609 г. преди нашата ера, когато евреите губят битката с египтяните при Мегидо, в резултат на което и цялото царство Юдея. 2625 години след 609 г.пр.н.е. е 2017 г.“.
В Евангелието от Лука в предсказанията за Иисус за „завръщането на човешкия син“ се говори за знамения, които ще се виждат в Космоса. В Евангелието от Марко (13:14) Иисус говори за „мерзостта на запустението“, отбелязва Хелиос. Той смята, че това предсказание може би е свързано с планетоида Седна.
Астрономът Майк Браун, който открива Седна през 2003 г., пише в сайта си, че Седна е открит не там, „където би трябвало да бъде“, а се оказал доста по-далече. Той характеризира орбитата му като „безпрецедентно странна“. Това небесно тяло остава загадка. То може би е първият видим обект от облака на Оорт – струпване на трилиони ледени обекти, движещи се по орбита около нашето Слънце.
Хелиос е наясно, че идеите му всъщност са само предположения. Никой не може да каже какво се крие зад пророчествата – те винаги са открити за интерпретации, но смята, че негово задължение е да предупреди света за всяка потенциална опасност. Той заявява: „Аз не съм физик и не съм пророк. Просто изучавам предсказанията и тайните кодове в Библията, предупреждаващи за голяма катастрофа, които се споменават в писанието като „гняв Господен“ и „Страшния съд“, пише вестник „Феномен“.
Add comment