Както е известно, светът на парите се управлява по собствени закони
Закон за подсъзнателните твърдения
Нашето благосъстояние е точно отражение на нашите убеждения. Колкото се цените, толкова ще имате. Ако сте уверени, че сте достойни за заплата от 1000 евро, ще ги получавате. Убедени ли сте, че с пълно право трябва да разчитате на 5000 -ще получите пет. Ако се съмнявате, че ще получите от работодателя си и 300 лв., няма да ги получите. Всичко е просто: бедният се различава от богатия не по размера на дохода, а по вътрешната настройка. Изводът е очевиден: позволете си да сте богати.
Закон на всепоглъщащото желание
За да придобиете материално благополучие, трябва да се стремите към това с цялото си същество, това трябва да стане главната ви задача. Заради тази цел човек трябва да е готов да пожертва всичко (без здравето си, личните взаимоотношения и порядъчността, разбира се,). Тоест, не става дума за това, че заради парите трябва да си готов на всичко, а само за изграждане на системата от приоритети. На първо място винаги са здравето, отношенията с близките и душевното спокойствие, а след това – постигането на поставената цел.
Закон за ясните намерения
Изяснете си колко пари ви трябват и за какво смятате да ги похарчите. Ако е за автомобил – то какъв, колко струва и за какво ви е нужен. Ако е за жилище – какво, на каква цена, и т.н, Убедете се, че не бъркате истинските с мнимите цели, т.е. не се надявате, спечелвайки Х-сума пари, да станете по-самоуверени или привлекателни.
Закон за обмисления план
За да постигнете целта си, ви е необходим обмислен план за действие, иначе мечтата ще си остане мечта и парите няма да се появят в джоба ви. Съставете поетапна стратегия за реализация на задачата: какво трябва да промените в живота си, за да я осъществите. Може би да си намерите нова работа? Да усвоите друга професия? Само че помнете, че работата трябва да ви носи не само пари, но и удоволствие – иначе нищо няма да излезе, пише вестник „Феномен“.
Add comment