1. Купете билети предварително
Обикновено в петък и събота вечер стотици хора се редят на опашки пред кината, за да си купят билети за последния холивудски хит, за който всички говорят. Но често билетите свършат мигновено. В такъв момент гледката на хора, които влизат за прожекцията, без да са се редили на опашка, е изключително изненадваща. Те не са просто късметлии, а са били достатъчно хитри да си купят билетите предварително, по телефона или през интернет. Много хора все още не осъзнават, че в някои случаи има смисъл да се мотаеш без билет пред киното толкова, колкото да се появиш на рядък спектакъл на „Болшой театър“ и да се надяваш някак си да влезеш. Може и да си намерите билет, но по-вероятно е да се окаже, че напразно сте прекарали часове пред огледалото, тъй като няма къде да отидете и да покажете грижовно подбрания си тоалет. Запомнете, че макар повечето кина да предлагат предварителна продажба, обикновено местата са без номера, затова е по-добре да се появите по-рано и да седнете на по-хубави седалки.
2. Използвайте интернет
Добър начин да разберете какво предлагат кината и къде можете да го гледате е да разгледате уебсайта с програмата – www.programata.bg (за София и по-големите градове). Кликнете върху филма, който искате да гледате, и вижте къде го дават. След като намерите салон, който ви устройва, си купете билети онлайн (ако такава услуга се предлага). Цената не би трябвало да е по-висока от стандартната. Винаги ще се чувствате добре, ако успеете да отидете на премиера на някой много популярен филм.
3. Запомнете го
Когато намерите кино, което е на удобно място и наистина ви харесва — може би заради любезния персонал или защото предлага голямо разнообразие от филми, или заради особено удобните седалки с добър изглед – сложете отметка за уебсайта му в интернет браузъра на компютъра си. По този начин винаги когато искате да проверите какво дават, ще можете да стигнете до страницата само с едно кликва- не на мишката. Или пък се регистрирайте в сайта и така ще получавате редовни имейли с информация за предстоящата програма (ако предлагат подобна услуга).
4. Рекламите преди началото на филма
Сигурно ги мразите. Но за рекламодателите публиката от предимно млади хора с излишни пари в джобовете, които няма какво друго да правят, освен да гледат какво се случва на екрана, е идеална целева група. За да не се дразните от подобни клипове, пресметнете времето си така, че да дойдете минута-две, преди да започне избраният филм – рекламите траят минимум пет минути, като към тях обикновено са включени и трейлъри на предстоящи продукции. Ако обаче местата ви не са номерирани, има известна опасност – най-хубавите сигурно ще са заети, а ако сте повече хора, може да се наложи да седнете поотделно.
Бихте могли да подходите и по-бунтарски, като нарушите свещеното правило да не се говори в киносалона. Всъщност то започва да важи чак когато светлините угаснат напълно, а рекламите често вървят на приглушено осветление. Така че запълнете времето с разговори, докато не се спусне пълен мрак. Темата може да бъде колко мразите рекламите преди филма.
Още 6 хитрини за купуване на билети на по-тънко
Add comment